Back To Top
Mustafa Yeneroğlu'ndan Osman Kavala tepkisi: İddianameyi okudum, maddi kanıt bulamadım

Mustafa Yeneroğlu'ndan Osman Kavala tepkisi: İddianameyi okudum, maddi kanıt bulamadım

 - Son Güncelleme: 24.06.2019 Pazartesi 17:14
Mustafa Yeneroğlu\'ndan Osman Kavala tepkisi: İddianameyi okudum, maddi kanıt bulamadım
- A +

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Gezi davasının tutuklu sanığı iş adamı Osman Kavala hakkında hazırlanan iddianameyi okuduğunu belirterek "Kavala'nın 'Hükümeti devirmeye yönelik bir kalkışma olarak Gezi olaylarının organizatörü, yöneticisi veya finansörü' olduğuna dair maddi kanıtlar bulamadım" açıklamasında bulundu.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yaklaşık 1.5 yıldır tutuklu bulunan iş adamı Osman Kavala için hazırlanan iddianameyi okuduğunu belirterek, "Kavala'nın 'Hükümeti devirmeye yönelik bir kalkışma olarak Gezi olaylarının organizatörü, yöneticisi veya finansörü' olduğuna dair maddi kanıtlar bulamadım" diye konuştu.

Twitter hesabından açıklama yapan Yeneroğlu "Osman Kavala vs ile ilgili iddianameyi okudum. Kavala'nın 'Hükümeti devirmeye yönelik bir kalkışma olarak Gezi olaylarının organizatörü, yöneticisi veya finansörü' olduğuna dair maddi kanıtlar bulamadım. Kamuoyunu ikna eden bir yargı kararının en kısa zamanda çıkmasını ümit ederim" ifadesini kullandı.

​Yeneroğlu "Ayrıca iddianamede adı geçen Yiğit Aksakoğlu ile ilgili kurulmaya çalışılan bağlantılar hukuk adına ürkütücü. Kavala ile herhangi bir irtibatı ve tanışıklığı dahi olmayan ve isnad edilen suçlarla ilgili de maddi kanıt sunulmayan bir kişinin tutuklu yargılanması izaha muhtaç" dedi.

19-06/24/yener.jpg

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN