Back To Top
Karamollaoğlu'ndan 'SP İstanbul adayı çekilecek mi' tartışmalarına cevap

Karamollaoğlu'ndan 'SP İstanbul adayı çekilecek mi' tartışmalarına cevap

 - Son Güncelleme: 08.05.2019 Çarşamba 13:29
Karamollaoğlu\'ndan \'SP İstanbul adayı çekilecek mi\' tartışmalarına cevap
- A +

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, 'SP İstanbul adayı Necdet Gökçınar çekilecek mi' tartışmalarına cevap geldi: İstanbul seçimleri ile ilgili kararımızı geniş bir istişareden sonra vereceğiz.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ''İstanbul seçimleri ile ilgili kararımızı geniş bir istişareden sonra vereceğiz'' dedi. Karamollaoğlu, haftalık olağan gündem toplantısında konuştu. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimine dair görüşlerini dile getiren Karamollaoğlu, "Bu, hukuk kurallarının yanlış yorumlanması değil, tam manasıyla bir hukuk cinayetidir, faciadır, hukukun katledilmesidir" dedi.

Karamollaoğlu, şunları kaydetti: "YSK'nın alnına vurulmuş bir leke olarak tarihe geçecektir. Kamu vicdanında bu durum apaçık bir hak gaspıdır. Bu kararın alınmasına neden olanlar da milletimizin vicdanında mahkum olmuşlardır.

Nasıl oluyor da partilerinin bekasını, ülkenin bekasından üstün tutar hale geldiler? AKP'nin sağduyu tarafı adeta felç olmuş. Bu karar AK Parti'ye oy vermiş kişilerin de vicdanını yaralamıştır, AK Parti'de üst düzey görev yapmış kişilerin açıklamalarıyla somutlaşmıştır. Açıklamalar çok açık, hukuksuzluğa gösterilen bir tepki, başka şekilde yorumlanması uygun değil.

İstanbul seçimleri, Türkiyemizin normalleşmesine, hak ve hukukun üstünlüğüne, bir arada yaşama pratiğinin gelişmesine vesile olacaktır."

"ERKEN BİR AÇIKLAMAYA GEREK GÖRMÜYORUM"

Bir gazetecinin "İstanbul'da aday gösterecek misiniz?" sorusuna şu cevabı verdi: "Biz kararımızı geniş bir istişareden sonra vereceğiz. Normal olarak seçimler mevcut haliyle devam edecek. Bundan dolayı erken bir açıklamaya gerek görmüyorum. Dün başkanlık divanını topladık. Yüksek İstişare Kurulunu da toplayıp onların da kararını alacağız. Kesin kararımızı bu toplantıların ardından açıklayacağız."

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN