Back To Top
Huawei kurucusu en kötü senaryoyu açıkladı

Huawei kurucusu en kötü senaryoyu açıkladı

 - Son Güncelleme: 17.06.2019 Pazartesi 15:44
Huawei kurucusu en kötü senaryoyu açıkladı
- A +

Huawei kurucusu Ren Zhengfei, ABD’nin yaptırımlarına yönelik en kötü senaryoyu açıkladı. Zhengfei, “Bu süreçte her iki tarafın da acı çekeceğini düşünüyorum. Kimse kazanmayacak” diye konuştu.

Ren Zhengfei şirketin Shenzhen’deki binasında bir panelde konuşan Huawei’nin kurucusu Zhengfei, şirketini ağır hasar görmüş bir uçağa benzetti ve gelirlerin gelecek iki yıl içinde tahmin edilenden 30 milyar dolar daha az olmasını beklediklerini söyledi.

Bununla birlikte 2019 ve 2020 için yıllık gelirin 100 milyar dolar civarında olacağını belirtten Zhengfei, Çin telekom devinin olası zararını önlemek için kapasite ve maliyeti azaltacaklarını ancak ABD’nin kısıtlama çabalarının kendilerini durdurmayacağını belirtti.

'KİMSE KAZANMAYACAK'

Zhengfei, ABD’nin şirketini kara listeye alması ile ilgili olarak ise “Bu süreçte her iki tarafın da acı çekeceğini düşünüyorum. Kimse kazanmayacak” diye konuştu.

2011 yılından beri Huawei’nin Amerikan pazarına girmemesi için mücadele yürüten Washington yönetimi, Çinli teknoloji devini ABD’den teknoloji çalmakla ve casusluk yapmakla suçluyordu.

Mayıs ayında ABD Ticaret Bakanlığı, Huawei ve 70 bağlı ortaklığının kara listeye eklendiğini duyurdu ve bu şirketlerin ABD şirketlerinden parça ya da teknoloji almasını yasakladı.

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN