Back To Top
Konum verilerini reklam şirketi ile Twitter'dan özür: Yanlışlıkla oldu

Konum verilerini reklam şirketi ile Twitter'dan özür: Yanlışlıkla oldu

 - Son Güncelleme: 14.05.2019 Salı 22:56
Konum verilerini reklam şirketi ile Twitter\'dan özür: Yanlışlıkla oldu
- A +

Bazı kullanıcılarının, konum verilerini reklam şirketi ile Twitter'dan açıklama geldi. Kullanıcılarından özür dileyen Twitter, verilerin 'yanlışlıkla' paylaşıldığını iddia etti.

Sosyal paylaşım ağı Twitter, yanlışlıkla bazı kullanıcılarının konum bilgisi verilerini güvendikleri bir reklam şirketiyle paylaştıklarını açıkladı.

Hatadan konum izinleri açık olup, Twitter uygulamasında birden fazla hesap kullanan kullanıcıların etkilendiği belirtildi. Sosyal paylaşım sitesi, kendi sitesinden yaptığı açıklamada, konum verilerinin tutulmadığı ve hatanın fark edilmesinden itibaren silindiğini duyurdu.

Şirket, bunun bir virüsten kaynaklandığını ancak kısa süre içerisinde giderildiğini belirterek; bu durumdan etkilenen hesapların da bilgilendirildiğini kaydetti.

Twitter, kullanıcıların güvenle konum servisini açık tutabileceklerini belirterek bunun bir daha tekrarlanmaması için çaba harcanacağını da ekledi.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN