Back To Top
Son dakika! Akşener: Başarısızlık varsa sorumlusu benim

Son dakika! Akşener: Başarısızlık varsa sorumlusu benim

 - Son Güncelleme: 30.07.2018 Pazartesi 16:30
Son dakika! Akşener: Başarısızlık varsa sorumlusu benim
- A +

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, partinin kurulmaması için çok şey yapıldığını ancak, hedeflere ulaşamamış olmalarından dolayı hayal kırıklığı yaşandığını belirterek, "Başarısızlık tanımı söz konusu ise o sorumluluk şahsıma aittir" dedi.

Partisini olağanüstü kurultaya götüren ve yeniden aday olmayacağını açıklayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün Başkanlık Divanı'nın topladı. 

Toplantı öncesi konuşan Akşener, "Nerede eksik yaptık, nerede fazla yaptık, hangi problemleri çözemedik bunları tartışıp bir sonuca ulaşacağız. Ondan sonra İYİ Parti yerel seçimlerde sonuç almak için çaba gösterecek. Kurultayımıza hazırlık çalışmaları hızla bitirip 12 Ağustos'tan sonra yerel seçimler için ortaya çıkarıp toplantı yapacağız" dedi.

Akşener, kurultayda aday olup olmayacağına ilişkin ise açıklama yapmadı.

'SORUMLULUK ŞAHSIMA AİT'

24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerini değerlendiren Akşener, "Seçime girmemesi ve kurulmaması için her şey yapılmış bir partinin 6 aylık sürede 5 milyon oy almış olması Türkiye'deki siyasi tarih açısından bakıldığında yarın okullarda okutulacak bir vakadır. Diğer yandan bakıldığında ise hedeflerimize ulaşılamamış olması kendi açımdan bir hayal kırıklığı olmuştur. Hayal kırıklığı açısından bakıldığında bir başarısızlık söz konusu ise o sorumluluk genel başkan olarak şahsıma aittir. O nedenle olağanüstü kurultay kararını aldım" ifadelerini kullandı. 

Akşener, "Bütün siyasi partilerin en üst organı kurultaylarıdır ve kurultay delegeleridir. Orada konuşulacak nerede eksik yaptık, hangi problemleri çözemedik. Ondan sonra İYİ Parti yerel seçimlerde ciddi bir sonuç alabilmek için ciddi bir çabayı gösterecek. Bugün başkanlık divanımızı toplamak üzere partideyim. 12 Ağustos'ta kurultay kararını aldım, sonra da yerel seçim için hazırlanıp adaylarımızı çıkarmak için hızlı bir çalışma yapacağız. Arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah herşey Türkiye için iyi olacak" diye konuştu.

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN